Mimořádně zpřístupněné e-zdroje

Vzhledem k výjimečné situaci nyní některá česká i zahraniční vydavatelství a knihovny poskytují dočasně své zdroje v elektronické podobě zdarma.

Prosím, věnujte pozornost způsobu přihlášení, které se u jednotlivých zdrojů může lišit.

Mimo standardně dostupné e-zdroje máte k dispozici také následující:

 

AIP

Časopisy American Institute of Physics

AIP Publishing nabízí možnost registrace a aktivace dočasného bezplatného přístupu ke kompletnímu obsahu všech časopisů. Postupujte dle informací nahoře na stránce vydavatele.

Seznam titulů.

 

CellPress

Časopisy Cell Press

Vydavatelství Cell Press uvolnilo obsah všech svých časopiseckých titulů, jsou dostupné na platformě Science Direct po dobu 60 dní (do konce května).

Seznam titulů.

 

Biochemical Society

Časopisy Biochemical Society

Portland Press poskytuje zdarma obsah všech sedmi časopiseckých titulů vyd. Biochemical Society, zatím na neurčito. Přístup je volný i vzdáleně, např. z domova.

Přehled titulů.

 

TandF

E-knihy Taylor&Francis

Vydavatelství Taylor&Francis otevřelo pro předplatitele přístup do kompletního obsahu knižní platformy. E-knihy jsou k dispozici do konce května 2020, lze je prohlížet online bez možnosti stahování.

 

Springer textbooks

Springer Nature - elektronické učebnice

Vydavatelství Springer Nature zpřístupnilo na platformě SpringerLink do konce června přes 500 titulů vysokoškolských učebnic. Přístup je zcela volný, není třeba se přihlašovat.

Seznamy dostupných titulů najdete na konci informačního článku.

 

Elsevier textbooks

Elsevier - elektronické učebnice

Vydavatelství Elsevier zpřístupnilo na platformě Science Direct do 31. srpna 2020 bezplatně všechny své učebnice nejen z oborů techniky, medicíny či přírodních věd.

Kompletní seznam dostupných titulů

 

Annual reviews

Annual reviews

Annual Reviews zpřístupňují do 15. června (s pravděpodobností prodloužení) obsah všech svých ročenek volně pro každého. Publikace pokrývají především obory Biomedical/Life Sciences, Physical Sciences, Social Sciences a okrajově Economics.

 

Cambridge textbooks

Cambridge University Press (NTK)

Vydavatelství Cambridge University Press zpřístupnilo pro NTK do konce června 2020 všechny své učebnice (aktuálně 775) a dále kolekce Cambridge Companions, Cambridge Histories a Cambridge Elements.

Přístup mají registrovaní čtenáři*, použijte odkazy na jednotlivé kolekce (výše).

 

Oxford collections

Oxford University Press

Také vydavatelství Oxford University Press zpřístupnilo do konce června 2020 zdarma kolekce e-knih Oxford Scholarship Online, Oxford Clinical Psychology, Oxford Medicine Online a Oxford Reference.

Přístup mají registrovaní čtenáři* knihovny, přihlášení je možné rovnou přes odkazy na jednotlivé kolekce (výše).

Zaměstnanci ÚOCHB mohou v síti své instituce použít tyto odkazy: Oxford Scholarship Online, Oxford Clinical Psychology, Oxford Medicine Online a Oxford Reference. Pro vzdálený přístup je třeba přihlašovací jméno a heslo, ptejte se prosím v knihovně.

 

AccessScience

AccessScience

Vydavatelství McGraw-Hill podporuje online vzdělávání uvolněním vybraných textů z rozsáhlého referenčního díla zahrnujícího různé obory vědy a techniky. Nabídka platí do 15. června 2020.

 

SciVal

Elsevier - SciVal

Každý si může do 5. června 2020 vyzkoušet nástroj k hodnocení vědy SciVal, který společnost Elsevier nyní poskytla zdarma. Analytický nástroj využívá data z citační databáze Scopus a nabízí srovnání na úrovni autorů, institucí a jejich jednotlivých částí, zdrojů a oborů. K přihlášení je třeba se zaregistrovat.

 

Webináře Charlesworth

Webináře pro začínající vědce

Firma Charlesworth Group nabízí sérii webinářů pro studenty a začínající vědce zaměřenou na publikování, prezentace či citování. Webináře jsou zdarma, je nutné se zaregistrovat.

Záznamy z roku 2019.

 

JoVe

JoVe Science Education

Do 15. června jsou volně dostupná videa databáze JoVe, zaměřená na výuku základů v přírodních a technických oborech (STEM) pomocí video ukázek.

O přístup zdarma je nutné zažádat vyplněním formuláře nebo e-mailem.

 

ProQuest Ebook Central

ProQuest Ebook Central - rozšíření přístupu k e-knihám

Platforma nabízí možnost rozšíření stávajících licencí u již koupených e-knih pro jednoho až tři uživatele na variantu pro neomezený počet současně přistupujících uživatelů.

Přístup najdete pod heslem ProQuest Ebook Central v seznamu e-zdrojů všech tří institucí. Největší zakoupenou kolekcí disponuje NTK, ke které mají přístup registrovaní čtenáři*.

 

EBSCO eBooks

EBSCO eBooks - rozšíření přístupu k e-knihám (NTK)

Také společnost EBSCO nabízí podobné rozšíření přístupu. Do 30. června 2020 tak mají registrovaní čtenáři* zdarma k dispozici neomezený počet simultánních přístupů u titulů obsažených v nakoupené kolekci NTK.

Přístup najdete pod heslem EBSCO eBooks v seznamu e-zdrojů knihovny NTK, použijte přihlašovací údaje do knihovny.

 

Odborné zdroje COVID-19

Odborné zdroje - COVID-19

Na stránkách NTK je aktualizován seznam vědeckých databází či webů zdravotnických organizací, kde najdete odborné informace týkající se současné epidemie coronaviru. Většina z nich je nyní přístupná zdarma.

 

* I během uzavření knihovny máte možnost se registrovat vzdáleně.

Poslední změna: 20.5. 2020 14:05